SURAT AKUJANJI PN KHADIJAH

SURAT AKUJANJI PN KHADIJAH
SURAT AKUJANJI PN KHADIJAH

Sunday, October 17, 2010

RPH Minggu 39 dan 40

MINGGU KETIGA PULUH SEMBILAN

27.09.2010 HINGGA 01.10.2010

BAHASA MALAYSIA

PERKARA

BUTIR-BUTIR

TARIKH / HARI    

27.09.2010 / ISNIN

KELAS / MASA

Tingkatan 2F/ 2.30 – 3.00 -3.30 & 2E / 4.00 – 4.30 – 5.00

BILANGAN MURID

45 0rang 43 0rang

UNIT

17

TOPIK

PENULISAN – PEMAHAMAN dan RINGKASAN

FOKUS UTAMA

1.1 , Aras : 1 (ii)

FOKUS SAMPINGAN

2.2 , Aras : 3 (i)

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). membina ayat untuk menjawab soalan pemahaman dan menulis ringkasan.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran

Penerangan, pelajar diminta menyenaraikan isi penting untuk menulis ringkasan,guru bersoal jawab dengan pelajar bagi menguji pemahaman pelajar tentang tajuk pelajaran.

Sistem Bahasa

Binaan Ayat

Penerapan Nilai

Bertanggung jawab

KBT

Kontekstual

BBM

Buku Teks Bahasa Melayu T.2 .

Refleksi

Pelajar dapat menjawab pemahaman dan menulis ringkasan dengan betul, sebahagiannya perlu bimbingan.


 

GEOGRAFI

KELAS:TINGKATAN 3F

TARIKH: 27.09.2010

MASA: 2.00 -2.35 – 3.10


 

PAKEJ ULANGKAJI

PELAJAR MENJAWAB SOALAN-SOALAN ULANGKAJI

BAHASA MALAYSIA

PERKARA

BUTIR-BUTIR

TARIKH / HARI    

28.09.2010 / SELASA

KELAS / MASA

Tingkatan 2F / 3.25 -4.00 – 4.25

BILANGAN MURID

46 0rang

UNIT

17

TOPIK

TATABAHASA – AYAT AKTIF DAN AYAT PASIF

FOKUS UTAMA

1.1 , Aras : 1 (ii)

FOKUS SAMPINGAN

2.2 , Aras : 3 (i)

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). membina ayat aktif dan pasif dengan betul.

ii). Membandingkan struktur ayat aktif dan ayat pasif.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran

Penerangan, pelajar diminta membina ayat secara lisan,guru berbincang , menyalin ayat –ayat contoh ,rumusan.latihan bertulis.

Sistem Bahasa

Binaan Ayat

Penerapan Nilai

Bekerjasama

KBT

Kontekstual

BBM

Buku Teks Bahasa Melayu T.2, helaian bercetak.

Refleksi

Sebahagian besar dapat membina ayat aktif dan pasif dengan betul berdasarkan latihan bertulis yang dibuat.


 

GEOGRAFI

KELAS: TINGKATAN 3N

TARIKH: 27.09.2010

MASA: 12.50 -1.25-2.00

PAKEJ ULANGKAJI

SEMAKAN JAWAPAN DAN PERBINCANGAN SOALAN

BAHASA MALAYSIA

PERKARA

BUTIR-BUTIR

TARIKH / HARI    

29.09.2010 / RABU

KELAS / MASA

Tingkatan 2E / 3.25 -4.00 – 4.25

BILANGAN MURID

46 0rang

UNIT

17

TOPIK

TATABAHASA – AYAT AKTIF DAN AYAT PASIF

FOKUS UTAMA

1.1 , Aras : 1 (ii)

FOKUS SAMPINGAN

2.2 , Aras : 3 (i)

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). membina ayat aktif dan pasif dengan betul.

ii). Membandingkan struktur ayat aktif dan ayat pasif.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran

Penerangan, pelajar diminta membina ayat secara lisan,guru berbincang , menyalin ayat –ayat contoh ,rumusan.latihan bertulis.

Sistem Bahasa

Binaan Ayat

Penerapan Nilai

Bekerjasama

KBT

Kontekstual

BBM

Buku Teks Bahasa Melayu T.2, helaian bercetak.

Refleksi

Sebahagian besar dapat membina ayat aktif dan pasif dengan betul berdasarkan latihan bertulis yang dibuat.


 

GEOGRAFI

KELAS: TINGKATAN 3J & 3F

TARIKH: 29.09.2010

MASA: 3.25 -4.00 – 4.25 & 4.25 – 5.10 – 5.45


 

PAKEJ ULANGKAJI

SEMAKAN JAWAPAN DAN PERBINCANGAN SOALAN

BAHASA MALAYSIA

PERKARA

BUTIR-BUTIR

TARIKH / HARI    

23.09.2010 / KHAMIS

KELAS / MASA

Tingkatan 2F / 12.15 – 12.45 – 1.15 & 2E / 3.00 – 3.30 – 4.00

BILANGAN MURID

45 0rang 43 0rang

UNIT

16

TOPIK

DRAMA - ANGIN

FOKUS UTAMA

10.3 , Aras : 1 (ii)

FOKUS SAMPINGAN

7.2 , Aras : 3 (i)

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). menyatakan gaya bahasa dan menghuraikan nilai dan pengajaran.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran

Penerangan, pelajar menyenaraikan gaya bahasa serta menghuraikan nilai dan pengajaran bersoal jawab guru merumus, salin nota dan latihan.

Sistem Bahasa

Laras Bahasa Sastera

Penerapan Nilai

Bekerjasama , kasih sayang

KBT

Kontekstual

BBM

Buku Teks Seuntai kata untuk Dirasa.

Refleksi

90peratus pelajar dapat menghurai nilai dan pengajaranyang terdapat dalam cerpen secara bertulis, selebihnya perlukan bimbingan .


 


 

GEOGRAFI

KELAS: TINGKATAN 3N

MASA: 2.00 – 2.35 – 3.10

HARI : KHAMIS


 

PAKEJ ULANGKAJI / MEMBINCANGKAN SOALAN TERDAHULU DAN JAWAPANNYA

GEOGRAFI

KELAS: TINGKATAN 3J

TARIKH: 01.10.2010

MASA: 2.35 – 3.10 – 3.45

HARI: JUMAAT


 

PAKEJ ULANGKAJI

PELAJAR MENJAWAB SOALAN ULANGKAJI DARI BUKU ULANGKAJI PMR


 


 

MINGGU KEEMPAT PULUH

04.10.2010 HINGGA 08.10.2010

BAHASA MALAYSIA

PERKARA

BUTIR-BUTIR

TARIKH / HARI    

04.10.2010 / ISNIN

KELAS / MASA

Tingkatan 2F/ 2.30 – 3.00 -3.30 & 2E / 4.00 – 4.30 – 5.00

BILANGAN MURID

45 0rang 43 0rang

UNIT

17

TOPIK

PENULISAN – KARANGAN WAWANCARA

FOKUS UTAMA

1.1 , Aras : 1 (ii)

FOKUS SAMPINGAN

2.2 , Aras : 3 (i)

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). membina ayat untuk menulis karangan jenis wawancara dengan isi dan format yang betul.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran

Penerangan, pelajar diminta menyenaraikan isi penting karangan , guru menerangkan format karangandan membincangkan isi-isi karangan, bersoal jawab . merumus , pelajaran latihan bertulis.

Sistem Bahasa

Binaan Ayat

Penerapan Nilai

Bertanggung jawab

KBT

Kontekstual

BBM

Buku Teks Bahasa Melayu T.2 .

Refleksi

Pelajar dapat menulis karangan sebahagian perlu bimbingan.


 

GEOGRAFI

KELAS: TINGKATAN 3F

TARIKH: 04.10.2010

MASA: 2.00 – 2.35 – 3.10

HARI: ISNIN


 

TIADA PENGAJARAN FORMAL , PELAJAR MENGHADIRI TAKLIMAT PMR


 

BAHASA MALAYSIA

PERKARA

BUTIR-BUTIR

TARIKH / HARI    

05.10.2010 / SELASA

KELAS / MASA

Tingkatan 2F / 3.25 -4.00 – 4.25

BILANGAN MURID

46 0rang

UNIT

17

TOPIK

TATABAHASA – AYAT AKTIF DAN AYAT PASIF

FOKUS UTAMA

1.1 , Aras : 1 (ii)

FOKUS SAMPINGAN

2.2 , Aras : 3 (i)

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). membina ayat aktif dan pasif dengan betul.

ii). Membandingkan struktur ayat aktif dan ayat pasif.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran

Penerangan, pelajar diminta membina ayat secara lisan,guru berbincang , menyalin ayat –ayat contoh ,rumusan.latihan bertulis.

Sistem Bahasa

Binaan Ayat

Penerapan Nilai

Bekerjasama

KBT

Kontekstual

BBM

Buku Teks Bahasa Melayu T.2, helaian bercetak.

Refleksi

Sebahagian besar dapat membina ayat aktif dan pasif dengan betul berdasarkan latihan bertulis yang dibuat.


 

GEOGRAFI

KELAS: TINGKATAN 3N

MASA: 12.50 -1.25 – 2.00


 

PELAJAR-PELAJAR MENDUDUKI PMR

BAHASA MALAYSIA

PERKARA

BUTIR-BUTIR

TARIKH / HARI    

06.10.2010 / RABU

KELAS / MASA

Tingkatan 2E / 12.50 – 1.25 – 2.00

BILANGAN MURID

46 0rang

UNIT

17

TOPIK

TATABAHASA – AYAT AKTIF DAN AYAT PASIF

FOKUS UTAMA

1.1 , Aras : 1 (ii)

FOKUS SAMPINGAN

2.2 , Aras : 3 (i)

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). membina ayat aktif dan pasif dengan betul.

ii). Membandingkan struktur ayat aktif dan ayat pasif.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran

Penerangan, pelajar diminta membina ayat secara lisan,guru berbincang , menyalin ayat –ayat contoh ,rumusan.latihan bertulis.

Sistem Bahasa

Binaan Ayat

Penerapan Nilai

Bekerjasama

KBT

Kontekstual

BBM

Buku Teks Bahasa Melayu T.2, helaian bercetak.

Refleksi

Sebahagian besar dapat membina ayat aktif dan pasif dengan betul berdasarkan latihan bertulis yang dibuat.

GEOGRAFI

KELAS: TINGKATAN 3J & 3F


 

PELAJAR-PELAJAR TINGKATAN 3 MENDUDUKI PEPERIKSAAN PMR

BAHASA MALAYSIA

PERKARA

BUTIR-BUTIR

TARIKH / HARI    

07.10.2010 / KHAMIS

KELAS / MASA

Tingkatan 2F / 12.15 – 12.45 – 1.15 & 2E / 3.00 – 3.30 – 4.00

BILANGAN MURID

45 0rang 43 0rang

UNIT

16

TOPIK

DRAMA - BUYUNG

FOKUS UTAMA

10.3 , Aras : 1 (ii)

FOKUS SAMPINGAN

7.2 , Aras : 3 (i)

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). menyatakan pemikiran dan persoalan yang terkandung dalam darma BUYUNG

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran

Penerangan, pelaja menghuraikan pemikiran dan persoalan-persoalan yang terkandung dalam drama, bersoal jawab guru merumus, salin nota dan latihan.

Sistem Bahasa

Laras bahasa sastera

Penerapan Nilai

Bekerjasama , kasih sayang, kegigihan.

KBT

Kontekstual

BBM

Buku Teks Seuntai kata untuk Dirasa.

Refleksi

Sebahagian besar pelajar dapat menghurai pemikiran dan persoalanyang terdapat dalam drama secara bertulis, selebihnya perlukan bimbingan .

GEOGRAFI

KELAS: TINGKATAN 3N

MASA: 2.00 – 2.35 3.10

PELAJAR MENDUDUKI PEPERIKSAAN PMR

GEOGRAFI

KELAS: TINGKATAN 3J

TARIKH: 08.10.2010


 


 

PELAJAR-PELAJAR MENDUDUKI PEPERIKSAAN PMR

No comments:

Post a Comment