SURAT AKUJANJI PN KHADIJAH

SURAT AKUJANJI PN KHADIJAH
SURAT AKUJANJI PN KHADIJAH

Saturday, May 15, 2010

Rph minggu ke 18 dan 19

MINGGU KELAPAN BELAS

03.05.2010 HINGGA 08.05.2010

BAHASA MALAYSIA

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

03.05.2010 / ISNIN 

KELAS / MASA 

Tingkatan 2F / 12.50 – 1.25 -2.00 

BILANGAN MURID 

44 0rang 

UNIT

9

TOPIK

Penulisan dan Pemahaman

FOKUS UTAMA

1.1 , Aras : 1 (ii)

FOKUS SAMPINGAN

2.2 , Aras : 3 (i)

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). menjawab soalan pemahaman dengan betul.

ii).memberi makna rangkai kata. 

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran

Penerangan, guru meminta pelajar membaca bahan petikan,bersoal jawab dengan pelajar,guru menunjuk cara menjawab pemahaman dalam ayat yang lengkap,pelajar diminta merujuk kamus untuk mencari makna rangkai kata. Guru merumus pelajaran , pelajar menjawab latihan pemahaman.

Sistem Bahasa

Binaan Ayat

Penerapan Nilai

Patriotisme

KBT

Kontekstual

BBM

Buku Teks Bahasa Melayu T.3

Refleksi

Pelajar memberi respon yang menggalakkan.


 

GEOGRAFI

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

03.05.2010 / ISNIN 

KELAS / MASA 

Tingkatan 3N / 3.25 – 4.00 – 4.25

TEMA 

Sumber 

TAJUK 

Kesan Penerokaan Sumber Terhadap Alam Sekitar 

HASIL PEMBELAJARAN 

Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

  1. Menyenaraikan kesan penerokaan sumber terhadap alam sekitar dan menghuraikan dengan contoh. 

Aktiviti P & P 

Guru memulakan pengenalan pelajaran, guru memulakan soalan kepada pelajar tentang tajuk pelajaran, berbincang,guru merumus pelajaran, pelajar menyalin nota.

UNSUR PATRIOTISME 

Menghargai dan peka dengan alam sekitar Negara Malaysia. 

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Geografi Tingkatan 3

REFLEKSI 

Pelajar member respon baik semasa soal jawab. 

  

BAHASA MALAYSIA

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

03.05.2010 / ISNIN 

KELAS / MASA 

Tingkatan 1N /  

BILANGAN MURID 

29 0rang 

UNIT 

TOPIK 

Komponen Sastera – Kasut Kelopak Jantung

FOKUS UTAMA 

10.1 , Aras : 1 (ii) 

FOKUS SAMPINGAN 

10.2 , Aras : 3 (i) 

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). menceritakan dan menulis synopsis cerpen yang dibaca dengan ayat sendiri. 

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran

Penerangan, guru meminta pelajar bercerita semula cerpen yang dibaca secara bergilir-gilir,bersoal jawab dengan pelajar,guru merumus pelajaran, pelajar diminta menyalin nota. 

Sistem Bahasa 

Binaan Ayat 

Penerapan Nilai 

Kerajinan, Berdikari

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Antologi Kasut Kelopak Jantung 

Refleksi 

Pelajar memberi respon yang menggalakkan. 

BAHASA MALAYSIA

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

04.05.2010 / SELASA 

KELAS / MASA 

Tingkatan 2E / 3.25 – 4.00 – 4.25

BILANGAN MURID 

44 0rang 

UNIT 

TOPIK 

Penulisan dan Pemahaman 

FOKUS UTAMA 

1.1 , Aras : 1 (ii) 

FOKUS SAMPINGAN 

2.2 , Aras : 3 (i) 

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). menjawab soalan pemahaman dengan betul.

ii).memberi makna rangkai kata. 

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran 

Penerangan, guru meminta pelajar membaca bahan petikan,bersoal jawab dengan pelajar,guru menunjuk cara menjawab pemahaman dalam ayat yang lengkap,pelajar diminta merujuk kamus untuk mencari makna rangkai kata. Guru merumus pelajaran , pelajar menjawab latihan pemahaman.

Sistem Bahasa 

Binaan Ayat 

Penerapan Nilai 

Patriotisme 

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Bahasa Melayu T.3 

Refleksi 

Pelajar memberi respon yang menggalakkan. 


 

GEOGRAFI

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

04.05.2010 / SELASA 

KELAS / MASA 

Tingkatan 3J / 2.00 – 2.35 – 3.10 

TEMA 

Sumber 

TAJUK 

Kesan Penerokaan Sumber Terhadap Alam Sekitar 

HASIL PEMBELAJARAN 

Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

  1. Menyenaraikan kesan penerokaan sumber terhadap alam sekitar dan menghuraikan dengan contoh.

Aktiviti P & P 

Guru memulakan pengenalan pelajaran, guru memulakan soalan kepada pelajar tentang tajuk pelajaran, berbincang,guru merumus pelajaran, pelajar menyalin nota. 

UNSUR PATRIOTISME

Menghargai dan peka dengan alam sekitar Negara Malaysia. 

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Geografi Tingkatan 3 

REFLEKSI 

Pelajar member respon baik semasa soal jawab. 

  

BAHASA MALAYSIA

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

05.05.2010 / RABU 

KELAS / MASA

Tingkatan 2F/2.00 – 2.35 -3.10 & T. 2E / 4.00 – 4.25 – 5.05 

BILANGAN MURID 

44 0rang 

UNIT 

TOPIK 

TATABAHASA – Kata Prafrasa (Kata Penguat) 

FOKUS UTAMA 

1.1 , Aras : 1 (ii) 

FOKUS SAMPINGAN 

2.2 , Aras : 3 (i) 

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). membina ayat yang sesuai dengan kata penguat

ii). Mengenal pasti golongan dan subgolongan kata. 

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran 

Penerangan, guru meminta pelajar membaca bahan petikan dan meminta pelajar menggariskan kata penguat, meminta pelajar membina ayat secara lisan, guru menuliskan ayat pelajar di papan tulis, guru merumus pelajaran ,pelajar menjawab latihan pengukuhan.

Sistem Bahasa 

Binaan Ayat 

Penerapan Nilai 

Kebersihan Fizikal dan Mental 

KBT

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Bahasa Melayu T.3 

Refleksi 

Pelajar memberi respon yang menggalakkan. 


 

GEOGRAFI

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

05.05.2010 / RABU 

KELAS / MASA 

Tingkatan 3F / 12.50 – 1.25 – 2.00 

TEMA 

Sumber 

TAJUK 

Kesan Penerokaan Sumber Terhadap Alam Sekitar

HASIL PEMBELAJARAN 

Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

  1. Menyenaraikan kesan penerokaan sumber terhadap alam sekitar dan menghuraikan dengan contoh. 

Aktiviti P & P 

Guru memulakan pengenalan pelajaran, guru memulakan soalan kepada pelajar tentang tajuk pelajaran, berbincang,guru merumus pelajaran, pelajar menyalin nota.

UNSUR PATRIOTISME 

Menghargai dan peka dengan alam sekitar Negara Malaysia. 

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Geografi Tingkatan 3 

REFLEKSI 

Pelajar member respon baik semasa soal jawab.

  

BAHASA MALAYSIA

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

06.05.2010 / KHAMIS 

KELAS / MASA 

Tingkatan 2F/12.50 – 1.25 – 2.00 

BILANGAN MURID 

44 0rang 

UNIT 

TOPIK 

KOMPONEN SASTERA – DRAMA PENUNGGU PUSAKA 

FOKUS UTAMA 

10.4 , Aras : 1 (ii)

FOKUS SAMPINGAN 

10.2 , Aras : 3 (i) 

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). menyatakan tema dan persoalan yang terdapat dalam drama. 

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran 

Penerangan, guru meminta beberapa orang pelajar melakonkan watak yang terdapat dalam drama,pelajar lain sebagai penonton,guru memberi ulasan pujian kepada pelajar,merumus pelajaran,pelajar salin nota.

Sistem Bahasa 

Binaan Ayat 

Penerapan Nilai 

Kebersihan Fizikal dan Mental 

KBT 

Kontekstual

BBM 

Buku Teks Bahasa Melayu T.3 

Refleksi 

Pelajar memberi respon yang menggalakkan. 


 

GEOGRAFI

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

05.05.2010 / KHAMIS 

KELAS / MASA 

Tingkatan 3J / 2.00- 2.35- 3.10 

TEMA 

Sumber 

TAJUK 

Kesan Penerokaan Sumber Terhadap Alam Sekitar

HASIL PEMBELAJARAN 

Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

  1. Menyenaraikan kesan penerokaan sumber terhadap alam sekitar dan menghuraikan dengan contoh. 

Aktiviti P & P 

Guru memulakan pengenalan pelajaran, guru memulakan soalan kepada pelajar tentang tajuk pelajaran, berbincang,guru merumus pelajaran, pelajar menyalin nota.

UNSUR PATRIOTISME 

Menghargai dan peka dengan alam sekitar Negara Malaysia. 

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Geografi Tingkatan 3 

REFLEKSI 

Pelajar member respon baik semasa soal jawab.

  

BAHASA MALAYSIA

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

07.05.2010 / JUMAAT 

KELAS / MASA 

Tingkatan 2E / 5.05 – 5.45- 6.10 

BILANGAN MURID 

44 0rang 

UNIT 

TOPIK 

KOMPONEN SASTERA – DRAMA PENUNGGU PUSAKA 

FOKUS UTAMA 

10.4 , Aras : 1 (ii)

FOKUS SAMPINGAN 

10.2 , Aras : 3 (i) 

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). menyatakan tema dan persoalan yang terdapat dalam drama. 

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran 

Penerangan, guru meminta beberapa orang pelajar melakonkan watak yang terdapat dalam drama,pelajar lain sebagai penonton,guru memberi ulasan pujian kepada pelajar,merumus pelajaran,pelajar salin nota.

Sistem Bahasa 

Binaan Ayat 

Penerapan Nilai 

Kebersihan Fizikal dan Mental 

KBT 

Kontekstual 

BBM

Buku Teks Bahasa Melayu T.3 

Refleksi 

Pelajar memberi respon yang menggalakkan. 


 

GEOGRAFI

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

07.05.2010 / JUMAAT 

KELAS / MASA 

Tingkatan 3F / 4.00- 4.35- 5.10 

TEMA 

Sumber 

TAJUK 

Kesan Penerokaan Sumber Terhadap Alam Sekitar

HASIL PEMBELAJARAN 

Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

  1. Menyenaraikan kesan penerokaan sumber terhadap alam sekitar dan menghuraikan dengan contoh. 

Aktiviti P & P 

Guru memulakan pengenalan pelajaran, guru memulakan soalan kepada pelajar tentang tajuk pelajaran, berbincang,guru merumus pelajaran, pelajar menyalin nota.

UNSUR PATRIOTISME 

Menghargai dan peka dengan alam sekitar Negara Malaysia. 

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Geografi Tingkatan 3 

REFLEKSI 

Pelajar member respon baik semasa soal jawab.

  


 

MINGGU KESEMBILAN BELAS

10.05.2010 HINGGA 14.05.2010

BAHASA MALAYSIA

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

10.05.2010 / ISNIN 

KELAS / MASA 

Tingkatan 2F / 12.50 – 1.25 – 2.00 

BILANGAN MURID 

44 0rang 

UNIT 

TOPIK 

Penulisan – Karangan Fakta- Kebaikan Berkongsi Kereta.

FOKUS UTAMA 

12.2 , Aras : 1 (ii) 

FOKUS SAMPINGAN 

12.1 , Aras : 3 (i) 

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i.menyenaraikan isi –isi penting yang berkaitan dengan tajuk.

ii.membina ayat dan menulis karangan.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran 

Penerangan, guru meminta pelajar mengemukakan isi karangan , guru mencatatkan isi di papan tulis,pelajar diminta menghuraikan isi, guru meumus pelajaran , pelajar menulis karangan. 

Sistem Bahasa 

Binaan Ayat

Penerapan Nilai 

Patriotisme 

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Bahasa Melayu T.3 

Refleksi 

Pelajar memberi respon yang menggalakkan. 


 

GEOGRAFI

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

10.05.2010 / ISNIN 

KELAS / MASA 

Tingkatan 3N / 3.25 – 4.00 – 4.35

TEMA 

Sumber 

TAJUK 

Pengurusan Sumber 

HASIL PEMBELAJARAN 

Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

i.menyatakan kepentingan pengurusan sumber

ii.menyenaraikan langkah-langkah pengurusan sumber. 

Aktiviti P & P 

Guru memulakan pengenalan pelajaran, guru memulakan soalan kepada pelajar tentang tajuk pelajaran, berbincang,guru merumus pelajaran, pelajar menyalin nota.

UNSUR PATRIOTISME 

Menghargai dan peka dengan alam sekitar Negara Malaysia. 

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Geografi Tingkatan 3 

REFLEKSI 

Pelajar member respon baik semasa soal jawab.

  


 

BAHASA MALAYSIA

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

10.05.2010 / ISNIN 

KELAS / MASA 

Tingkatan 1N /  

BILANGAN MURID 

29 0rang 

UNIT 

TOPIK 

Komponen Sastera – Kasut Kelopak Jantung 

FOKUS UTAMA 

10.1 , Aras : 1 (ii)

FOKUS SAMPINGAN 

10.2 , Aras : 3 (i) 

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i). menyenarai dan menghuraikan nilai dan pengajaran yang terdapat dalam bahan sastera. 

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran 

Penerangan, guru meminta pelajar mengingat semula cerpen yang dibaca secara bergilir-gilir,bersoal jawab tentang nilai dan pengajaran yang terdapat dalam bahan sastera,guru merumus pelajaran, pelajar diminta menyalin nota.

Sistem Bahasa 

Laras bahasa sastera.

Penerapan Nilai 

Kerajinan, Berdikari 

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Antologi Kasut Kelopak Jantung 

Refleksi 

Pelajar memberi respon yang menggalakkan. 


 

BAHASA MALAYSIA

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

11.05.2010 / SELASA 

KELAS / MASA

Tingkatan 2E / 3.25 – 4.00 -4.25 

BILANGAN MURID 

44 0rang 

UNIT 

TOPIK 

Penulisan – Karangan Fakta- Kebaikan Berkongsi Kereta. 

FOKUS UTAMA 

12.2 , Aras : 1 (ii) 

FOKUS SAMPINGAN 

12.1 , Aras : 3 (i) 

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i.menyenaraikan isi –isi penting yang berkaitan dengan tajuk.

ii.membina ayat dan menulis karangan. 

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran 

Penerangan, guru meminta pelajar mengemukakan isi karangan , guru mencatatkan isi di papan tulis,pelajar diminta menghuraikan isi, guru meumus pelajaran , pelajar menulis karangan.

Sistem Bahasa 

Binaan Ayat 

Penerapan Nilai 

Patriotisme 

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Bahasa Melayu T.3 

Refleksi 

Pelajar memberi respon yang menggalakkan. 


 

GEOGRAFI

PERKARA

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

11.05.2010 / SELASA 

KELAS / MASA 

Tingkatan 3J / 2.00 - 2.35 – 3.10 

TEMA 

Sumber 

TAJUK 

Pengurusan Sumber 

HASIL PEMBELAJARAN 

Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

i.menyatakan kepentingan pengurusan sumber

ii.menyenaraikan langkah-langkah pengurusan sumber.

Aktiviti P & P 

Guru memulakan pengenalan pelajaran, guru memulakan soalan kepada pelajar tentang tajuk pelajaran, berbincang,guru merumus pelajaran, pelajar menyalin nota. 

UNSUR PATRIOTISME 

Menghargai dan peka dengan alam sekitar Negara Malaysia.

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Geografi Tingkatan 3 

REFLEKSI 

Pelajar member respon baik semasa soal jawab. 

  

BAHASA MALAYSIA

TARIKH: 12.05.2010

HARI: RABU

KELAS: TINGKATAN 2F & 2E

MASA: 2.00 – 2.35 – 3.10 & 4.00- 4.35 - 5.10

BILANGAN PELAJAR: 44 orang

PROGRAM BACAAN NILAM DI DALAM KELAS

GEOGRAFI

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

12.05.2010 / RABU 

KELAS / MASA 

Tingkatan 3F / 12.50 – 1.25 – 2.00 

TEMA 

Sumber 

TAJUK 

Pengurusan Sumber 

HASIL PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

i.menyatakan kepentingan pengurusan sumber

ii.menyenaraikan langkah-langkah pengurusan sumber. 

Aktiviti P & P 

Guru memulakan pengenalan pelajaran, guru memulakan soalan kepada pelajar tentang tajuk pelajaran, berbincang,guru merumus pelajaran, pelajar menyalin nota.

UNSUR PATRIOTISME 

Menghargai dan peka dengan alam sekitar Negara Malaysia. 

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Geografi Tingkatan 3 

REFLEKSI 

Pelajar member respon baik semasa soal jawab. 

  

BAHASA MALAYSIA

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

13.05.2010 / KHAMIS 

KELAS / MASA 

Tingkatan 2F / 12.50- 1.25 – 2.00 

BILANGAN MURID 

44 0rang 

UNIT 

TOPIK 

KOMPONEN SASTERA – DRAMA PENUNGGU PUSAKA 

FOKUS UTAMA 

10.4 , Aras : 1 (ii) 

FOKUS SAMPINGAN

10.2 , Aras : 3 (i) 

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i.menyenaraikan dan menghuraikan nilai dan pengajaran yang terkandung dalam DRAMA PENUNGGU PUSAKA 

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran 

Penerangan, guru meminta pelajar menyenaraikan nilai dan pengajaran ,pelajar lain diminta menghurai , bersoal jawab, rumusaan guru, menyalin nota.

Sistem Bahasa 

Binaan Ayat 

Penerapan Nilai 

Kasih sayang , kejujuran 

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Bahasa Melayu T.3 

Refleksi 

Pelajar memberi respon yang menggalakkan.


 

GEOGRAFI

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

13.05.2010 / KHAMIS 

KELAS / MASA 

Tingkatan 3J / 2.00 - 2.35 – 3.10 

TEMA 

Sumber 

TAJUK 

Pengurusan Sumber 

HASIL PEMBELAJARAN 

Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

i.menyatakan kepentingan pengurusan sumber

ii.menyenaraikan langkah-langkah pengurusan sumber. 

Aktiviti P & P 

Guru memulakan pengenalan pelajaran, guru memulakan soalan kepada pelajar tentang tajuk pelajaran, berbincang,guru merumus pelajaran, pelajar menyalin nota.

UNSUR PATRIOTISME 

Menghargai dan peka dengan alam sekitar Negara Malaysia. 

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Geografi Tingkatan 3 

REFLEKSI 

Pelajar member respon baik semasa soal jawab. 

  

BAHASA MALAYSIA

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

14.05.2010 / JUMAAT

KELAS / MASA 

Tingkatan 2E / 5.10 – 5.45 – 6.20 

BILANGAN MURID 

44 0rang 

UNIT 

TOPIK 

KOMPONEN SASTERA – DRAMA PENUNGGU PUSAKA 

FOKUS UTAMA 

10.4 , Aras : 1 (ii) 

FOKUS SAMPINGAN 

10.2 , Aras : 3 (i) 

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 

Pada Akhir Pembelajaran Pelajar Dapat:

i.menyenaraikan dan menghuraikan nilai dan pengajaran yang terkandung dalam DRAMA PENUNGGU PUSAKA 

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran 

Penerangan, guru meminta pelajar menyenaraikan nilai dan pengajaran ,pelajar lain diminta menghurai , bersoal jawab, rumusaan guru, menyalin nota.

Sistem Bahasa 

Binaan Ayat 

Penerapan Nilai 

Kasih sayang , kejujuran 

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Bahasa Melayu T.3 

Refleksi 

Pelajar memberi respon yang menggalakkan. 


 

GEOGRAFI

PERKARA 

BUTIR-BUTIR 

TARIKH / HARI 

14.05.2010 / JUMAAT 

KELAS / MASA 

Tingkatan 3F / 4.00 – 4.35 – 5.10 

TEMA 

Sumber 

TAJUK 

Pengurusan Sumber 

HASIL PEMBELAJARAN 

Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

i.menyatakan kepentingan pengurusan sumber

ii.menyenaraikan langkah-langkah pengurusan sumber.

Aktiviti P & P 

Guru memulakan pengenalan pelajaran, guru memulakan soalan kepada pelajar tentang tajuk pelajaran, berbincang,guru merumus pelajaran, pelajar menyalin nota. 

UNSUR PATRIOTISME 

Menghargai dan peka dengan alam sekitar Negara Malaysia.

KBT 

Kontekstual 

BBM 

Buku Teks Geografi Tingkatan 3 

REFLEKSI 

Pelajar member respon baik semasa soal jawab. 

  

1 comment:

  1. RPH Minggu 18-19 dikemas kini. Penulisan RPH juga diapati cukup terperinci dan baik.

    ReplyDelete