SURAT AKUJANJI PN KHADIJAH

SURAT AKUJANJI PN KHADIJAH
SURAT AKUJANJI PN KHADIJAH

Tuesday, February 24, 2015

RPHM4/15

MINGGU KEEMPAT
19.01.2015 HINGGA 23.01.2015
BAHASA  MALAYSIA                                                                                                                                    
PERKARA
BUTIR-BUTIR
TARIKH / HARI
19.01.2015 /ISNIN
KELAS / MASA
T.2H/3.25 – 4.00 – 4.35
BILANGAN PELAJAR
         34 orang                                          
UNIT
1
TOPIK
PENULISAN – Pemahaman – Bertandang Ke rumah Sabrina
FOKUS UTAMA
10.5   Aras 1 (i)
FOKUS SAMPINGAN
2.5      Aras 1 (i)
OBJEKTIF  PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran pelajar dapat:
i.menyatakan maksud rangkai kata dalam konteks.
ii.menjawab soalan pemahaman secara bertulis dengan jawapan yang tepat dan ayat yang sesuai.
.
AKTIVITI Pdp
Pengenalan,guru meminta beberapa orang pelajar membacakan petikan secara bergili, guru menerangkan dan bersoal jawab. Guru menerangkan cara menjawab soalan pemahaman dan makna rangkai kata. Guru merumus pelajaran .  Pelajar membuat latihan bertulis.
SISTEM BAHASA
Laras bahasa sastera.
PENERAPAN NILAI
Menepati masa, bekerjasama.
KBT
Belajar cara Belajar
BBM
 Buku Teks BM Tingkatan 2
GEOGRAFI
PERKARA
BUTIR-BUTIR
TARIKH / HARI
19.01.2012 / ISNIN
KELAS / MASA
T.3K/12.50 – 1.25 – 2.00     &      T3G/5.10 – 5.45 – 6.20
BILANGAN PELAJAR
         34 orang                                               34 orang
TEMA
KEDUDUKAN
TAJUK
RUJUKAN GRID  - Rujukan Grid 4 Angka dan 6 Angka
HASIL PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.dapat menyatakan kedudukan secara lisan dan bertulis dengan menggunakan rujukan grid 4 angka dan 6 angka dengan betul..
AKTIVITI Pdp
Guru memperkenalkan pelajaran, guru menunjukkan kpd. Pelajar peta topo drp buku teks,menunjuk ajar murid cara membaca grid dan mencari kedudukan, guru merumus,menyalin nota dan latihan.
UNSUR PATRIOTISME
                        -
.ketepatan
KBT
Kontekstual.
BBM
Buku Teks Geografi T.3
REFLEKSI
Pelajar dapat memahami pelajaran berdasarkan latihan bertulis dan lisan.



PERKARA
BUTIR-BUTIR
TARIKH / HARI
20.01.2015/SELASA
KELAS / MASA
T.2H/12.50 – 1.25 – 2.00        
BILANGAN PELAJAR
34 orang                                                    
UNIT
2
TOPIK
TATABAHASA – Kata Ganti nama Diri.
FOKUS UTAMA
5.2 Aras 1 (i)
FOKUS SAMPINGAN
3,3 Aras 1 (i)
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran pelajar dapat:
i.menyenaraikan dan membina ayat yang gramatis dengan kata ganti nama
. diri.
AKTIVITI P& P
Pengenalan,guru meminta pelajar memberitahu topic pelajaran,meminta pelajar menamakan kata ganti nama ,guru member contoh ayat,,pelajar diminta membina ayat, rumusan,latihan.
SISTEM BAHASA
Binaan Ayat
PENERAPAN NILAI
Menghargai alam sekitar.
KBT
Belajar cara Belajar
BBM
Buku Teks BM Tingkatan 2
REFLEKSI
Kesemua pelajar dapat membina ayat secara lisan dan bertulis dengan baik.
GEOGRAFI
PERKARA
BUTIR-BUTIR
TARIKH / HARI
20.01.2015/SELASA
KELAS / MASA
T.3K /3.25 – 4.00   &      T.3G/4.35 – 5.10     & T.3L/5.10 – 5.45 – 6.20
BILANGAN PELAJAR
         36 orang              
TEMA
KEDUDUKAN
TAJUK
RUJUKAN GRID  - Rujukan Grid 4 Angka dan 6 Angka
HASIL PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.dapat menyatakan kedudukan secara lisan dan bertulis dengan menggunakan rujukan grid 4 angka dan 6 angka dengan betul..
AKTIVITI P&P
Guru memperkenalkan pelajaran, guru menunjukkan kpd. Pelajar peta topo drp buku teks,menunjuk ajar murid cara membaca grid dan mencari kedudukan, guru merumus,menyalin nota dan latihan.
UNSUR PATRIOTISME
   ketepatan                     -
.
KBT
Kontekstual.
BBM
Buku Teks Geografi T.3
REFLEKSI
Pelajar dapat memahami pelajaran berdasarkan latihan bertulis dan lisan.

BAHASA  MALAYSIA                                                                                                                                    
PERKARA
BUTIR-BUTIR
TARIKH / HARI
21.01.2015 /RABU
KELAS / MASA
T.2A/2.00 – 2.35 – 3.10
BILANGAN PELAJAR
         33 orang                                          
UNIT
1
TOPIK
PENULISAN – Pemahaman – Bertandang Ke rumah Sabrina
FOKUS UTAMA
10.5   Aras 1 (i)
FOKUS SAMPINGAN
2.5      Aras 1 (i)
OBJEKTIF  PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran pelajar dapat:
i.menyatakan maksud rangkai kata dalam konteks.
ii.menjawab soalan pemahaman secara bertulis dengan jawapan yang tepat dan ayat yang sesuai.
.
AKTIVITI Pdp
Pengenalan,guru meminta beberapa orang pelajar membacakan petikan secara bergili, guru menerangkan dan bersoal jawab. Guru menerangkan cara menjawab soalan pemahaman dan makna rangkai kata. Guru merumus pelajaran .  Pelajar membuat latihan bertulis.
SISTEM BAHASA
Laras bahasa sastera.
PENERAPAN NILAI
Menepati masa, bekerjasama.
KBT
Belajar cara Belajar
BBM
 Buku Teks BM Tingkatan 2

PERKARA
BUTIR-BUTIR
TARIKH / HARI
21.01.2015/RABU
KELAS / MASA
T.2H/ 5.10 – 5.45 – 6.20
BILANGAN PELAJAR
34 ORANG.
UNIT
2
TOPIK
KOMPONEN SASTERA – Pantun Dua kerat( Nasihat)
FOKUS UTAMA
10.5 Aras 1 (i)
FOKUS SAMPINGAN
7.5 Aras 1 (i)
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran pelajar  dapat:
i.menyatakan maksud pantun.
ii.menyatakan bentuk pantun, nilai dan pengajaran.
AKTIVITI P& P
Pengenalan pantun empat kerat kepada pelajar,menanyakan pelajar tentang maksudpantun,bersoal jawab tentang bentuk, nilai dan pengajaran,rumusan dan latihan pengukuhan.
SISTEM BAHASA
Komponen bahasa, laras bahasa sastera.
PENERAPAN NILAI
Hormat-menghormati, kasih sayang
KBT
Belajar cara Belajar
BBM
Buku Teks Antologi Gema Sepi Gadis Genius.
REFLEKSI
Kesemua pelajar dapat memahami maksud dan nilai serta pengajaran pantun
GEOGRAFI
PERKARA
BUTIR-BUTIR
TARIKH / HARI
21.01.2015/RABU
KELAS / MASA
 T.3L/5.10 – 5.45 – 6.20
BILANGAN PELAJAR
         36 orang              
TEMA
KEDUDUKAN
TAJUK
RUJUKAN GRID  - Rujukan Grid 4 Angka dan 6 Angka
HASIL PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.dapat menyatakan kedudukan secara lisan dan bertulis dengan menggunakan rujukan grid 4 angka dan 6 angka dengan betul..
AKTIVITI P&P
Guru memperkenalkan pelajaran, guru menunjukkan kpd. Pelajar peta topo drp buku teks,menunjuk ajar murid cara membaca grid dan mencari kedudukan, guru merumus,menyalin nota dan latihan.
UNSUR PATRIOTISME
   ketepatan                     -
.
KBT
Kontekstual.
BBM
Buku Teks Geografi T.3
REFLEKSI
Pelajar dapat memahami pelajaran berdasarkan latihan bertulis dan lisan.
PERKARA
BUTIR-BUTIR
TARIKH / HARI
22.01.2015/KHAMIS
KELAS / MASA
T.2A/12.50 – 1.25 – 2.00        
BILANGAN PELAJAR
33 orang                                                    
UNIT
2
TOPIK
TATABAHASA – Kata Ganti nama Diri.
FOKUS UTAMA
5.2 Aras 1 (i)
FOKUS SAMPINGAN
3,3 Aras 1 (i)
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran pelajar dapat:
i.menyenaraikan dan membina ayat yang gramatis dengan kata ganti nama
. diri.
AKTIVITI P& P
Pengenalan,guru meminta pelajar memberitahu topic pelajaran,meminta pelajar menamakan kata ganti nama ,guru member contoh ayat,,pelajar diminta membina ayat, rumusan,latihan.
SISTEM BAHASA
Binaan Ayat
PENERAPAN NILAI
Menghargai alam sekitar.
KBT
Belajar cara Belajar
BBM
Buku Teks BM Tingkatan 2
REFLEKSI
Kesemua pelajar dapat membina ayat secara lisan dan bertulis dengan baik.



GEOGRAFI
PERKARA
BUTIR-BUTIR
TARIKH / HARI
22.01.2015/KHAMIS
KELAS / MASA
T.3K /3.25 – 4.00 
BILANGAN PELAJAR
         33 orang              
TEMA
KEDUDUKAN
TAJUK
RUJUKAN GRID  - Rujukan Grid 4 Angka dan 6 Angka
HASIL PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.dapat menyatakan kedudukan secara lisan dan bertulis dengan menggunakan rujukan grid 4 angka dan 6 angka dengan betul..
AKTIVITI P&P
Guru memperkenalkan pelajaran, guru menunjukkan kpd. Pelajar peta topo drp buku teks,menunjuk ajar murid cara membaca grid dan mencari kedudukan, guru merumus,menyalin nota dan latihan.
UNSUR PATRIOTISME
   ketepatan                     -
.
KBT
Kontekstual.
BBM
Buku Teks Geografi T.3
REFLEKSI
Pelajar dapat memahami pelajaran berdasarkan latihan bertulis dan lisan.


PERKARA
BUTIR-BUTIR
TARIKH / HARI
23.01.2015/JUMAAT
KELAS / MASA
T.2A/ 5.10 – 5.45 – 6.20
BILANGAN PELAJAR
33 ORANG.
UNIT
2
TOPIK
KOMPONEN SASTERA – Pantun Dua kerat( Nasihat)
FOKUS UTAMA
10.5 Aras 1 (i)
FOKUS SAMPINGAN
7.5 Aras 1 (i)
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran pelajar  dapat:
i.menyatakan maksud pantun.
ii.menyatakan bentuk pantun, nilai dan pengajaran.
AKTIVITI P& P
Pengenalan pantun empat kerat kepada pelajar,menanyakan pelajar tentang maksudpantun,bersoal jawab tentang bentuk, nilai dan pengajaran,rumusan dan latihan pengukuhan.
SISTEM BAHASA
Komponen bahasa, laras bahasa sastera.
PENERAPAN NILAI
Hormat-menghormati, kasih sayang
KBT
Belajar cara Belajar
BBM
Buku Teks Antologi Gema Sepi Gadis Genius.
REFLEKSI
Kesemua pelajar dapat memahami maksud dan nilai serta pengajaran pantun

GEOGRAFI
PERKARA
BUTIR-BUTIR
TARIKH / HARI
23.01.2015/JUMAAT
KELAS / MASA
T.3G /2.00 – 2.35                  &           T,3L/4.00 – 4.35 
BILANGAN PELAJAR
         33 orang                                             33 ORANG
TEMA
KEDUDUKAN
TAJUK
RUJUKAN GRID  - Rujukan Grid 4 Angka dan 6 Angka
HASIL PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.dapat menyatakan kedudukan secara lisan dan bertulis dengan menggunakan rujukan grid 4 angka dan 6 angka dengan betul..
AKTIVITI P&P
Guru memperkenalkan pelajaran, guru menunjukkan kpd. Pelajar peta topo drp buku teks,menunjuk ajar murid cara membaca grid dan mencari kedudukan, guru merumus,menyalin nota dan latihan.
UNSUR PATRIOTISME
   ketepatan                     -
.
KBT
Kontekstual.
BBM
Buku Teks Geografi T.3
REFLEKSI
Pelajar dapat memahami pelajaran berdasarkan latihan bertulis dan lisan.



No comments:

Post a Comment